Prezes Rady Ministrów w oficjalnym wystąpieniu podkreślił wagę rozwoju infrastruktury dydaktycznej polskich uczelni. Podkreślił, że tego typu inwestycje są narzędziem do realizacji marzeń naukowców i studentów. Premier zwrócił także uwagę na to, że wyjście z kryzysu jest również w rękach wykształconej kadry inżynierskiej, której przemyślane działania mają pozytywny wpływ na rozwój gospodarczy kraju.
Premier po oficjalnym przemówieniu zwiedził zrewitalizowaną część Fabryki Inżynierów XXI wieku, dawną fabrykę bawełny Rosenblatta, w której obecnie znajdują się wyspecjalizowane laboratoria cienkich warstw. W laboratoriach tych opracowuje się technologie na potrzeby medycyny, a także przemysłu motoryzacyjnego. Premier szczególnie zainteresowany był również wyspecjalizowanym laboratorium technologii odnawialnych, w którym studenci będą mieli możliwość zapoznania się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami związanymi z alternatywnymi źródłami energii.
W kuluarach zgodnie twierdzono, że rozmach i rozwiązania zastosowane w gmachu stanowią przykład rzetelności oraz gwarancję dalszego i szybkiego rozwoju Politechniki Łódzkiej.
Zapraszamy do galerii. Zdjęcia wykonał Jacek Szabela.
Projekt wspófinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko | |
dla rozwoju infrastruktury i środowiska… | www.pois.gov.pl |